Aktualności

Mercedes-Benz Fashion Weekend 2015

By  | 

Tegoroczny kalendarz wydarzeń związanych z modą powoli się zapełnia. Szczególnie obiecująco zapowiada się maj, kiedy to będziemy mieć okazję uczestnictwa w pierwszej edycji MERCEDES-BENZ WARSAW FASHION WEEKEND, imprezy pod znakiem srebrnej gwiazdy, która odbędzie się w Warszawie w dniach 15–17 maja.

MBWFW2015-e1427807235241Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, m.in.: pokazy polskich i zagranicznych projektantów, strefę komercyjną POP UP SHOP oraz wizytę gościa specjalnego.

Nad wyborem projektantów, którzy pokażą swoje kolekcje na wybiegach MB WFW, czuwa Rada Programowa. W jej składzie znajdziemy znane nazwiska ze świata mediów, mody i biznesu (wśród nich redaktorki naczelne „Elle”, „Gali”, „Glamour”, „Grazii”, internetowego magazynu „VU Mag” i szefa działu mody „Pani”).

Oprócz regularnych pokazów na wybiegu, na terenie Soho otworzy się strefa komercyjna – MB WFW POP-UP SHOP. Będzie można w niej kupić modę od polskich projektantów i producentów. Formuła imprezy przewiduje też „wyjście na miasto”, jako że organizatorzy zaprosili do współpracy butiki z najmodniejszych warszawskich ulic. Tak więc Mercedes-Benz Warsaw Fashion Weekend będzie też obecny na lewym brzegu Wisły. W ten sposób – przynajmniej na weekend – powstanie modowa mapa miasta. Dodatkowym atutem imprezy jest fakt, że obok polskich projektantów swoje kolekcje pokażą też goście zagraniczni.

Z myślą o promocji młodych talentów, w ramach MB WFW, wystartował konkurs SPEED FASHION. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie kolekcji inspirowanej Formułą 1. Talent i kreatywność przyszłych projektantów ocenią: Anna Mucha, Kamila Szczawińska, Grażyna Olbrych, Marcin Różyc oraz prezes Mercedes-Benz Polska – Niels Kowollik. Zwycięzca zaprezentuje swoją kolekcję na wybiegu Mercedes-Benz Warsaw Fashion Weekend.

Mercedes-Benz Warsaw Fashion Weekend w Soho Factory potrwa od piątku do niedzieli (15–17 maja).

info. i foto.: materiały prasowe