Aktualności

Fashion Designer Awards 2014

By  | 

Podczas Gali Finałowej 6. edycji Fashion Designer Awards, 12 maja 2014 roku w Studio Domaniewska, oprócz zwycięzcy FDA – duetu Marta Gos i Martyna Sobczak poznaliśmy także laureatkę KAZAR PHOTO DESIGN PROJECT – konkursu dedykowanego pasjonatom fotografii.

Spośród 3 finalistów jury w składzie – Anna Wierzbicka ( Kazar ) , Łukasz Jemioł ( projektant ) , Jola Czaja ( stylistka ) , Bartek Wieczorek ( fotograf ) i Joanna Sokołowska-Pronobis ( Fashion Designer Awards ) – wybrało zwyciężczynię. Została nią Joanna Jaśkowiak. I to właśnie jej finałowe zdjęcie jurorzy jednogłośnie uznali za najlepsze.

Jest to niezwykłe wyróżnienie i osiągnięcie – konkurencja była bardzo dużo, a poziom prac finałowych – niezwykle wyrównany. Aby trafić do finału uczestnicy konkursu musieli przekonać jury, że to właśnie w nich drzemie niezwykły potencjał pasji i kreatywności.

Zdjęcia Joanny Jaśkowiak – zarówno te półfinałowe jak i finałowe – to konsekwentnie i profesjonalnie przedstawiona historia, artyzm fotografii i moda podana w formie, która spodobała się nam najbardziej. Dodatkowym atutem jej prac było świetne przedstawienie produktu – butów marki KAZAR, które na wszystkich jej pracach grają pierwszoplanową rolę

– podsumowuje Anna Wierzbicka ( KAZAR )

Zdjęcie uwiodło mnie naturalnym spojrzeniem na kobietę w modowym looku. Jest pełne nostalgii, melancholii ale ma jednak pozytywny wydźwięk. Podoba mi sie kompozycja i bez wątpienia mogłoby obrazować kampanie KAZAR i kobietę tej marki

– dodaje projektant Łukasz Jemioł.

Nagrodą w konkursie jest dwudniowy wyjazd do Paryża na prestiżowe targi fotograficzne – „Paris Photo”, w których Joanna Jaśkowiak będzie miała okazję uczestniczyć już w listopadzie.

info. i foto.: materiały prasowe