Aktualności

Young Fashion Day IV

By  | 

Young Fashion Day to konkurs dla pasjonatów mody. Początkowo adresowany wyłącznie dla gimnazjalistów oraz licealistów, od 2012 roku Young Fashion Day jest konkursem otwartym, w którym udział może wziąć każdy, kto nie posiada tytułu projektanta.

Young Fashion Day daje młodym pasjonatom projektowania szansę zaistnienia w świecie mody oraz dalszego kształcenia z zakresu projektowania i szycia. Współpraca ze Szkołami Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz z międzynarodowym konkursem Off Fashion, ma być przepustką do dalszej kariery modowej.

Do tej pory odbyły się trzy edycje. Każda z nich miała swój niepowtarzalny temat. Podczas tegorocznej, czwartej edycji projektanci musieli zgłębić tajemnice skrywane w malinowym chruśniaku. Inspiracją do stworzenia kolekcji miały być zmysły oraz wysmakowany erotyzm. Oprócz pomysłu i oryginalności, projekty powinny być spójne.

Jury zwraca uwagę na niemal najdrobniejsze szczegóły, bowiem często, to one decydują o zwycięstwie. Podczas gali finałowej zobaczymy 20 najlepszych kolekcji, które zostaną zaprezentowane przez modelki z agencji Tommodels. Oprócz pokazu konkursowego, na wybiegu zobaczymy dwa pokazy gościnne, przygotowane specjalnie dla potrzeb konkursu, i ściśle nawiązujące do hasła przewodniego. Swoją kolekcję gościnnie zaprezentuje Monika Lemańska, uczestniczka programu Project Runway. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Nakonieczna, finalistka konkursu „Bitwa na głosy” .

Finał Young Fashion Day IV już 5 kwietnia 2014 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Zaczynamy o 18.00. Wstęp na galę jest wolny.

46564_716883801664760_314064607_n

ip