Wydarzenia

Targi Mody w Poznaniu. Kolejna edycja już we wrześniu!

By  | 

Od 26 do 28 lutego na targach w Poznaniu najnowsze kolekcje odzieży, obuwia i dodatków, a także komponenty oraz innowacyjne technologie związane z przemysłem lekkim zaprezentowało ponad pół tysiąca firm i marek z całego świata.

Na wydarzenie przyjechało blisko 5500 handlowców z takich krajów jak m.in. Rosja, Francja, Czechy, Niemcy, Finlandia, Irlandia. Pierwsza w tym roku edycja Targów Mody Poznań oraz Targów INTERNIC miała miejsce w pięciu pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Najliczniejszą grupą wystawców byli producenci z Polski, Niemiec, Włoch, Portugalii, Turcji, Chin i Hiszpanii.

ZŁOTE MEDALE

Drugiego dnia targów zostały wręczone statuetki w konkursie Złoty Medal MTP, które są przyznawane za innowacyjność, funkcjonalność i estetykę produktów. Sąd Konkursowy nagrodził następujące produkty:

  • spodnie męskie FRANCO, producent: GRASO MODA- kolekcję „ANTICA” (kurtka model K-83 s 30, spódnica SP-33 s 26 ,
  • torebka model 208 s 1/30), producent: BOCA Zbigniew Adamczyk
  • kolekcję „Letnie muśnięcie” (3 sukienki koktajlowe , torebka ze skóry owczej), Zespół Szkół Skórzano- Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu
  • torebkę damską ATENA wz, nr N056 – „KAREN” Producent Torebek i Galanterii inż. Bukowski Grzegorz
  • skórzany pasek męski „Biznes Elegance” – Zakład Produkcyjny „La Conga”
  • skórę owczą odzieżową „ORKAN” – Zakład Garbarski s.c. R. Pasik J. Kobylarczyk
  • skórę obuwiową bydlęcą „LAGUNA” – Zakład Garbarski RAJ-SKÓR

Wśród zwycięzców znalazło się wielu wystawców z Radomia, którzy wzięli udział w kolektywnym wystąpieniu firm zorganizowanym przez Gminę Miasta Radomia oraz Ogólnopolską Izbę Branży Skórzanej w Radomiu.

INTERMIC ZAMIAST INTERMASZ

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się ekspozycja Targów INTERMIC, gdzie były prezentowane innowacyjne technologie oraz komponenty dla przemysłu odzieżowego, tekstylnego i obuwniczego. Na wydarzeniu można było zobaczyć maszyny i komponenty ponad 80 firm i marek.

Kolejna edycja Targów Mody Poznań odbędzie się już w dniach 2-4 września 2014 roku.

Więcej informacji: www.targimodypoznan.pl www.intermic.mtp.pl

info. i foto.: materiały prasowe