Aktualności

OFF FASHION – W TYM ROKU BARDZO ZBUNTOWANY!

By  | 

Kiedyś kobiety zrzuciły krępujące je gorsety… Kiedyś zaczęły nosić spodnie, łamiąc mieszczańską konwencję. Towarzyszyła temu zawsze przekora i bunt. Bunt, buntownicy…

W latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych popularni byli beatnicy. Ten styl dotarł do Europy i za „żelazną kurtynę”. W Polsce znani byli pod nazwą bikiniarze.

Zafascynowani kulturą amerykańską i kulturą jazzową. Przejawiało się to w charakterystycznym ubiorze: szerokiej marynarce, wąskich spodniach, butach na słoninie i kolorowych skarpetkach. Później przyszedł czas hipisów i niezgoda na tradycyjne instytucje społeczne: małżeństwo, rodzina, szkoła. Ulice zapełniły się ludźmi w luźnych kolorowych strojach, z długimi włosami. Nastała epoka dzieci kwiatów.

W latach 80. zapanowała kultura zwana „punk”. Glany, podarte jeansy, irokez, charakterystyczny makijaż, czarne paznokcie i ciemno pomalowane oczy. Jeszcze później przyszła moda ekologiczna, pokolenie yappis i oczywiście hipsterzy. Rewolucja w modzie trwa….

Słowa klucze:
– George Sand, Coco Chanel, Christian Dior, Andy Warhol , David Bowie, James Dean, Zbigniew Cybulski, John Lennon, Brigitte Bardot, Janis Joplin, Pomarańczowa Alternatywa etc.

Zgłoszenia przesyłać można do 5 maja do północy. Szczegóły na stronie Off Fashion

85-plakat2014w_420x600_d7a2d1ca9acdd66e8f48ebb12f7c29a4

ip